Co je to?
Definice výrazu, termínu Lustrační osvědčení. Co znamená odborný pojem Lustrační osvědčení z kategorie Právo?

Co je to Lustrační osvědčení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lustrační osvědčení

Lustrační osvědčení je dokument vystavený na základě lustračních zákonů. Lustrační osvědčení potvrzuje, že jeho držitel nebyl za komunistického režimu, tj. od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989 příslušníkem Sboru národní bezpečnosti zařazeným ve složce Státní bezpečnosti a nebyl evidován v materiálech StB jako spolupracovník ve smyslu ustanovení § 2 odst. 1 písm. b) zákona. Negativní lustrační osvědčení je vyžadováno pro výkon určitých povolání ve státní správě apod. Nemusejí ho předkládat osoby narozené po 1. 12. 1971.

Význam slova, termín, co je to Lustrační osvědčení? Definice výrazu, termínu Lustrační osvědčení. Co znamená odborný pojem Lustrační osvědčení z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Lustrační osvědčení) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lustrační osvědčení patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, Lustrační osvědčení, synonymum, přesný význam, formulace, slovo, pojem, co znamená, vysvětlení, Lustrační osvědčení, Právo, význam, co to je, přesný výraz, popis, heslo

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lustrační osvědčení? resp. co znamená výraz Lustrační osvědčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lustrační osvědčení, odpověď na dotaz co je to Lustrační osvědčení?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Brigádník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lustrační osvědčení hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.