Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Normalizace

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.

Význam slova, termín, co je to Normalizace? Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Normalizace můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Normalizace je v sekci Politika

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, popis, význam pojmu, přesný význam, slovník, co znamená, význam slova, slovo, co to je, přesný výraz, definice, Politika, synonymum, wiki

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Normalizace? resp. jaký je význam slova Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.