Co je to?
Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Co je to Normalizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Normalizace?

Normalizace je označení pro období našich dějin, kdy bylo v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy násilím potlačeno Pražské jaro, a tento stav trval až do roku 1989-Sametové revoluce. Oficiální označení normalizace poměrů mělo odůvodnit nejrůznější opatření, jakými byly čistky, propouštění, cenzura, zákazy sdružení a spolků a podobně.
Název pocházející z Moskevského protokolu se používá pro celé období, po které tato pravidla platila.

Význam slova, termín, co je to Normalizace? Odborný výraz, definice slova Normalizace. Co znamená pojem Normalizace z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Normalizace se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Normalizace se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Normalizace, význam slova, přesný význam, význam pojmu, pojem, vysvětlení, heslo, termín, formulace, přesný výraz, popis, synonymum, co to je

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Normalizace? resp. jaká je definice slova Normalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normalizace, odpověď na dotaz co je to Normalizace?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.