Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Co je to Kýla? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kýla

Kýla (latinsky hernie) je vychlípení podbřišnice, tj. blány, která kryje orgány uložené v břišní dutině. Kýla část těchto orgánů obsahuje a vychlípenina má vakovitý tvar. Vzniká v místě oslabení břišní stěny. Příčinou vzniku kýly může být zvýšený vnitrobřišní tlak způsobený fyzickou námahou (zvedání těžkých břemen), kašlem, nebo vzniká v místě, kde je břišní stěna oslabena pooperační jizvou. Komplikací je tzv. uskřinutí kýly. Léčba je chirurgická.

Význam slova, termín, co je to Kýla? Definice odborného termínu, slova Kýla. Co znamená pojem Kýla z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kýla s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kýla patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co znamená, synonymum, formulace, termín, Nemoce, Kýla, definice, slovo, Kýla, informace, slovník, wiki, přesný význam, popis, význam, heslo

Co znamená pojem Kýla? Definice slova, termínu z Wikipedie

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kýla? resp. co znamená slovo Kýla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýla, odpověď na dotaz co je to Kýla?. Víte např. kdo to je Stevard? Znáte a víte kdo je Kritik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.