Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Afekce

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.

Význam slova, termín, co je to Afekce? Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Afekce? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Afekce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice, popis, formulace, význam pojmu, vysvětlení, Lékařství, význam slova, termín, wiki, co to je, přesný význam, slovník, heslo, význam, informace

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Afekce? resp. jaký je význam slova Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Afekce hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.