Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Afekce

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.

Význam slova, termín, co je to Afekce? Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Afekce? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Afekce je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, význam slova, Lékařství, co znamená, Afekce, termín, pojem, Lékařství, definice, význam pojmu, vysvětlení, co to je, přesný význam, synonymum, popis, slovo

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Afekce? resp. jaká je definice slova Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.