Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Co je to Šestinedělí? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Šestinedělí?

Šestinedělí nebo latinsky puerperium je období následující bezprostředně po porodu. Je to doba, kdy se hojí poporodní zranění a ženské orgány se vrací do stavu, v jakém byly před těhotenstvím a porodem. Ženy jsou v tomto období označovány jako šestinedělky. Šestinedělí je pro ženu velmi náročné období jak fyzicky, tak psychicky a je žádoucí, aby vůči ní bylo její okolí tolerantní a nápomocné. Prudké změny hladiny hormonů s sebou nesou výkyvy nálad, někdy se objevuje i tzv. laktační psychóza.

Význam slova, termín, co je to Šestinedělí? Odborný výraz, definice slova Šestinedělí. Co znamená pojem Šestinedělí z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Šestinedělí patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: formulace, Šestinedělí, pojem, informace, význam slova, popis, význam pojmu, přesný výraz, termín, co to je, synonymum, přesný význam, co znamená, slovo, definice, Lékařství

Wikipedie píše o slovu Šestinedělí?

Šestinedělí (puerperium) je proces probíhající u žen bezprostředně po porodu dítěte, při němž se navrací anatomické a fyziologické změny jejího těla do normálního stavu před těhotenstvím. Žena nacházející se v tomto období bývá označována jako šestinedělka.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šestinedělí? resp. jaký je význam pojmu Šestinedělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestinedělí, odpověď na dotaz co je to Šestinedělí?. Víte např. kdo to je Psychoterapeut? Znáte a víte kdo je Ulamá? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?