Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gospel

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.

Význam slova, termín, co je to Gospel? Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Gospel) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Gospel patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, co znamená, Náboženství, význam slova, Náboženství, wiki, heslo, význam pojmu, formulace, synonymum, vysvětlení, Gospel, slovník, pojem, informace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Gospel? resp. co znamená Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Gospel hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.