Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gospel

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.

Význam slova, termín, co je to Gospel? Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Gospel s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Gospel se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: informace, popis, synonymum, Náboženství, Gospel, definice, přesný význam, termín, přesný výraz, význam, Náboženství, pojem, heslo, wiki, slovo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Gospel? resp. jaký je přesný význam slova Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.