Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gospel

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.

Význam slova, termín, co je to Gospel? Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Gospel sdílejte s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Gospel je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: popis, Náboženství, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, Gospel, přesný význam, synonymum, informace, slovník, Náboženství, heslo, slovo, co znamená, co to je, význam

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gospel? resp. co označuje slovo Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Gospel i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.