Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Co je to Permafrost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Permafrost

Permafrost je anglické pojmenování pro věčně zmrzlou půdu – permanenty frost. Jiné označení je také pergelisol. Oba termíny se týkají půdy vyskytující se v polárních oblastech, která nerozmrzne ani v letním období. Permafrost musí mít teplotu pod 0 stupňů po dva roky. Vrstva permafrostu může být silná od několika centimetrů až po 1,5 km a podle místa výskytu se síla značně liší.
Výskyt vegetace je ovlivněn mírou rozmrzání permafrostu v létě. Vyskytovat se může tajga nebo byliny, žít zde mohou sobi, losi nebo karibu. Permafrost lze nalézt i v hlubinách moří nebo na jiných planetách.


Co je to Permafrost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Permafrost? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Permafrost se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, informace, názvosloví, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, pojem, heslo, popis, synonymum, formulace, Permafrost, co je to Permafrost?, definice pojmu, wiki, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Permafrost je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Permafrost v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Permafrost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Permafrost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Permafrost na Google.cz

Vyhledat slovo Permafrost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permafrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Permafrost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Permafrost například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Permafrost? resp. co přesně označuje termín Permafrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permafrost, odpověď na dotaz co je to Permafrost?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?