Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Co je to Permafrost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Permafrost

Permafrost je anglické pojmenování pro věčně zmrzlou půdu – permanenty frost. Jiné označení je také pergelisol. Oba termíny se týkají půdy vyskytující se v polárních oblastech, která nerozmrzne ani v letním období. Permafrost musí mít teplotu pod 0 stupňů po dva roky. Vrstva permafrostu může být silná od několika centimetrů až po 1,5 km a podle místa výskytu se síla značně liší.
Výskyt vegetace je ovlivněn mírou rozmrzání permafrostu v létě. Vyskytovat se může tajga nebo byliny, žít zde mohou sobi, losi nebo karibu. Permafrost lze nalézt i v hlubinách moří nebo na jiných planetách.

Význam slova, termín, co je to Permafrost? Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Permafrost) můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Permafrost patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: popis, formulace, pojem, přesný význam, Příroda, slovo, co znamená, vysvětlení, termín, význam slova, heslo, synonymum, Permafrost, definice, přesný výraz, Příroda

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Permafrost? resp. co přesně znamená slovo Permafrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permafrost, odpověď na dotaz co je to Permafrost?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Zeus? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Permafrost v jiné sekci než Příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?