Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Co je to Hematom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hematom?

Hematom je lidově řečeno modřina, krevní podlitina, tj. krevní výron mimo krevní řečiště. Hematomy vznikají důsledkem nárazu, tlaku nebo úderu na postižené místo. Většina modřin se samovolně vstřebá.

Význam slova, termín, co je to Hematom? Definice výrazu, termínu Hematom. Co znamená odborný pojem Hematom z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Hematom můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Hematom se nachází v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Hematom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Hematom, psáno někdy též haematom nebo haematoma (z řeckého αίμα, haima, krev a τωμα, toma, značícího abnormalitu) neboli modřina či krevní výron je označení pro nahromadění krve ve tkáni v prostoru mimo krevní cévy. Vzniká následkem silného tlaku či úderu, v souvislosti s úrazy, nebo v důsledku podkožního krvácení. Malé hematomy se spontánně vstřebají, rozsáhlé hematomy je někdy nutné odsát.
Hematom má svou charakteristickou tmavě červenou barvu díky přítomnosti krevního barviva, hemoglobinu. Ten se postupně rozpadá a mění na zelený biliverdin, který je redukován na žlutý bilirubin. Díky této přeměně dochází u hematomů k postupné změně barvy (viz obrázek napravo).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam pojmu, popis, heslo, význam, popis, slovo, co znamená, význam slova, vysvětlení, informace, Lékařství, přesný výraz, slovník, přesný význam, wiki

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Hematom? resp. co znamená Hematom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematom, odpověď na dotaz co je to Hematom?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hematom v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.