Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Co to je Personifikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Personifikace?

V literatuře se můžete setkat se situací, kdy neživé předměty nebo nižší organismy využívají lidské vlastnosti a schopnosti. Jedná se o druh metafory s názvem personifikace. Některé vlastnosti však mohou být reálně dány a využívají se v rámci personifikace. Stejně tak si lze personifikaci vykládat jako zosobnění, které vychází ze subjektivních názorů.

Význam slova, termín, co je to Personifikace? Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Personifikace s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Personifikace je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Personifikace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Personifikace (zosobnění, z latiny persona, osoba) je termín se dvěma významy. V rámci literatury se tak označuje připisování lidských vlastností neživým věcem či nižším organismům (např. stromy šeptají, jezera si čtou v mracích). Personifikace je považována za druh metafory.

Pojem personifikace je zároveň též vykládán jako zosobnění, tj. vybrání určitého jevu, instituce či osoby za typického či velmi výrazného představitele či symbol čehokoliv. Například ateismus je pro řadu lidí zosobněním zla - představuje pro ně zlo v čiré podobě či je prostě nutně zlem. Takovéto užití personifikace, jako antropomorfismu, může vycházet z velmi subjektivních měřítek, kdy je tento náhled sdílený pouze jednotlivci či skupinou, nebo může jít o obecně přijímanou personifikaci.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, slovo, význam, termín, Personifikace, význam slova, Literatura, přesný výraz, co znamená, popis, wiki, přesný význam, formulace, popis, vysvětlení

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Personifikace? resp. jaký je význam slova Personifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Personifikace, odpověď na dotaz co je to Personifikace?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Kentaur? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Personifikace v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.