Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Co to je Personifikace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Personifikace

V literatuře se můžete setkat se situací, kdy neživé předměty nebo nižší organismy využívají lidské vlastnosti a schopnosti. Jedná se o druh metafory s názvem personifikace. Některé vlastnosti však mohou být reálně dány a využívají se v rámci personifikace. Stejně tak si lze personifikaci vykládat jako zosobnění, které vychází ze subjektivních názorů.

Význam slova, termín, co je to Personifikace? Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Personifikace patří do sekce Literatura

Klíčová slova: synonymum, pojem, přesný výraz, Literatura, heslo, přesný význam, význam slova, Literatura, význam pojmu, co znamená, wiki, vysvětlení, Personifikace, definice, slovník, Personifikace

Co znamená pojem Personifikace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Personifikace (zosobnění, z latiny persona, osoba) je termín se dvěma významy. V rámci literatury se tak označuje připisování lidských vlastností neživým věcem či nižším organismům (např. stromy šeptají, jezera si čtou v mracích). Personifikace je považována za druh metafory.

Pojem personifikace je zároveň též vykládán jako zosobnění, tj. vybrání určitého jevu, instituce či osoby za typického či velmi výrazného představitele či symbol čehokoliv. Například ateismus je pro řadu lidí zosobněním zla - představuje pro ně zlo v čiré podobě či je prostě nutně zlem. Takovéto užití personifikace, jako antropomorfismu, může vycházet z velmi subjektivních měřítek, kdy je tento náhled sdílený pouze jednotlivci či skupinou, nebo může jít o obecně přijímanou personifikaci.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Personifikace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Personifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Personifikace, odpověď na dotaz co je to Personifikace?. Víte např. kdo to je Ewa Farna? Znáte a víte kdo je Nemesis? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.