Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Co to je Personifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Personifikace?

V literatuře se můžete setkat se situací, kdy neživé předměty nebo nižší organismy využívají lidské vlastnosti a schopnosti. Jedná se o druh metafory s názvem personifikace. Některé vlastnosti však mohou být reálně dány a využívají se v rámci personifikace. Stejně tak si lze personifikaci vykládat jako zosobnění, které vychází ze subjektivních názorů.

Význam slova, termín, co je to Personifikace? Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Personifikace) můžete sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Personifikace je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Personifikace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Personifikace (zosobnění, z latiny persona, osoba) je termín se dvěma významy. V rámci literatury se tak označuje připisování lidských vlastností neživým věcem či nižším organismům (např. stromy šeptají, jezera si čtou v mracích). Personifikace je považována za druh metafory.

Pojem personifikace je zároveň též vykládán jako zosobnění, tj. vybrání určitého jevu, instituce či osoby za typického či velmi výrazného představitele či symbol čehokoliv. Například ateismus je pro řadu lidí zosobněním zla - představuje pro ně zlo v čiré podobě či je prostě nutně zlem. Takovéto užití personifikace, jako antropomorfismu, může vycházet z velmi subjektivních měřítek, kdy je tento náhled sdílený pouze jednotlivci či skupinou, nebo může jít o obecně přijímanou personifikaci.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, slovo, co to je, Literatura, pojem, synonymum, slovník, vysvětlení, význam, význam slova, Literatura, co znamená, popis, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Personifikace? resp. co znamená slovo Personifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Personifikace, odpověď na dotaz co je to Personifikace?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Kentaur? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.