Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Co to je Abrupce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Abrupce

Abrupce je pojem z lékařské terminologie. Tam abrupce znamená poranění utržením, odtržením, zlomením, ulomením nebo odloučením. Abrupce utržením se může týkat například šlach či svalů, abrupce zlomením je nejčastější u zubů a kostí, odloučení bývá obvyklé u placenty.
Abrupce placenty patří k nejčastějším případům abrupce. V tomto případě jde o odloučení části placenty od stěn dělohy, ke kterému může dojít ke konci těhotenství. Důsledkem je pak silné a nebezpečné krvácení.

Význam slova, termín, co je to Abrupce? Odborný termín, výraz, slovo Abrupce. Co znamená pojem Abrupce z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Abrupce sdílejte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Abrupce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, význam slova, formulace, pojem, přesný výraz, wiki, Lékařství, Abrupce, synonymum, význam pojmu, slovo, co to je, heslo, Lékařství, přesný význam, co znamená

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Abrupce? resp. jaká je definice termínu Abrupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abrupce, odpověď na dotaz co je to Abrupce?. Víte např. kdo to je Petr Bendl? Znáte a víte kdo je Šemík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Abrupce i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..