Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Co to je Sociologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sociologie?

Sociologie je jednou ze společenských věd, která se zabývá sociálními problémy a životem jedinců, různých skupin i celé společnosti. Náhledy na její obsah a předmět zájmu mohou být různé, proto se lze setkat s definicemi jako věda o složení společnosti, lidském jednání, sociálních postojích, faktech, vývoji, změnách nebo skupinách.
Základní metodou sociologie je sociologický výzkum. Jeho objektem může být buď celá populace nebo jen jeden objekt či určitá skupina jedinců.


Co je to Sociologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sociologie. Co znamená pojem Sociologie z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sociologie sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sociologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: co znamená, synonymum, pojem, odborný výraz, význam pojmu, informace, přesný výraz, vysvětlení, wiki, definice, význam slova, co to je, lexikon, terminologie, význam, Věda, odborné názvosloví, heslo


Pojem Sociologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Sociologie ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Sociologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Sociologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sociologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sociologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sociologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sociologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Sociologie? resp. jaký je přesný význam slova Sociologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sociologie, odpověď na dotaz co je to Sociologie?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Martin Uhlíř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.