Co je to?
Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Co to je Životní styl? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Životní styl?

Životní styl je charakterizován jako souhrn důležitých vztahů a činností, zvyků a projevů, které jsou typické pro konkrétní objekt nebo subjekt. Jedná se o každodenní činnosti a chování a způsob jejich projevů a realizace.
Životní styl bývá utvářen okolím, často i médii. Faktory, které životní styl ovlivňují, jsou buď vnější – životní podmínky, nebo vnitřní – samotný jedinec. Vnější podmínky ovlivňují celou populaci a umožňují sociálně diferencovat. Vnitřní podmínky působí na samotného jedince a jsou individuální.


Co je to Životní styl? Význam slova, termín, Definice výrazu Životní styl. Co znamená odborný pojem Životní styl z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Životní styl? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Životní styl je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, wiki, slovník, informace, význam, formulace, lexikon, termín, názvosloví, co je to Životní styl?, odborný výraz, význam slova, pojem, Životní styl, terminus technicus, slovo, přesný výraz


Pojem Životní styl je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Životní styl?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životní styl je systém významných činností a vztahů, životních projevů a zvyklostí typických, charakteristických pro určitý živý subjekt nebo i objekt. Jedná se o souhrn relativně ustálených každodenních praktik, způsobů realizace činností a způsobů chování. Životní styl je výrazně ovlivněn hromadnými sdělovacími prostředky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Životní styl ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Životní styl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Životní styl ve Wikislovníku

Vyhledat termín Životní styl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Životní styl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Životní styl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Životní styl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Životní styl? resp. co přesně znamená slovo Životní styl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životní styl, odpověď na dotaz co je to Životní styl?. Víte např. kdo to je Miroslav Pelta? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.