Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parketa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Parketa?

Parketa je označení pro útvar z opracovaného dřeva. Díky přesným tvarům je z něj možno skládat mozaiky a zaplnit tak i větší plochy. Z parket se nejčastěji skládají podlahy. Jako parkety někdy bývají označovány i výlisky, ze kterých se vytvářejí pravidelné vzory. Paleta vzorů je široká, je možno vytvářet zvláštní obrazce.
Jako materiál se vybírá především tvrdé dřevo, jasan, dub, ořech a další. Mohou se skládat jen z jedné vrstvy nebo více vrstev, použitý materiál pak určuje cenu. Z parket se nemusí dělat pouze podlahy, používají se i na svislé objekty, např. skříňové stěny.

Význam slova, termín, co je to Parketa? Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Parketa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, co to je, význam pojmu, definice, význam slova, přesný výraz, synonymum, slovo, Stavebnictví, Stavebnictví, Parketa, termín, co znamená, Parketa, formulace, vysvětlení

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Parketa? resp. co označuje slovo Parketa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parketa, odpověď na dotaz co je to Parketa?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Občan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.