Co je to?
Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Co je to Monokultura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Monokultura?

Monokultura je označení pro porosty, ve kterých převládá jeden druh rostliny. Nemusí se jednat o úplné pokrytí plochy, stačí výrazná dominance, cca 90 %. Monokultury jsou vytvořeny přirozeně v přírodě, příkladem jsou rákosí, ostřice, bučiny nebo olšiny. Jejich převaha může být jen dočasná.
Umělou variantu vytváří člověk, většinou jde o pěstování hospodářských plodin. Monokulturní hospodaření ve větším rozsahu má však mnoho negativních vlivů – vyšší náchylnost k chorobám, vyčerpání půdy, snížení schopnosti zadržovat srážky a další.

Význam slova, termín, co je to Monokultura? Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Monokultura s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Monokultura je v kategorii Příroda

Klíčová slova: wiki, Monokultura, co znamená, Příroda, Příroda, synonymum, informace, popis, přesný výraz, vysvětlení, definice, slovo, co to je, význam slova, význam pojmu, heslo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Monokultura? resp. co je to Monokultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monokultura, odpověď na dotaz co je to Monokultura?. Víte např. kdo to je Miloš Kopecký? Znáte a víte kdo je Daniel Křetínský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.