Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ad acta?

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.

Význam slova, termín, co je to Ad acta? Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ad acta? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ad acta je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, slovník, přesný výraz, popis, Ad acta, slovo, wiki, co to je, heslo, Právo, vysvětlení, co znamená, pojem, význam, informace, synonymum

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ad acta? resp. co označuje slovo Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Reptilián? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ad acta hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.