Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ad acta

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.

Význam slova, termín, co je to Ad acta? Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ad acta s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ad acta se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: heslo, přesný význam, vysvětlení, formulace, přesný výraz, Právo, popis, synonymum, termín, pojem, definice, co znamená, co to je

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ad acta? resp. co to je Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Notorik? Znáte a víte kdo je Snob? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Ad acta hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.