Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Technika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Akcelerace?

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.


Co je to Akcelerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Akcelerace sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akcelerace je v kategorii Technika

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, synonymum, význam slova, heslo, slovo, Technika, význam, odborný výraz, co je to Akcelerace?, termín, terminus technicus, Technika, názvosloví, přesný význam, co znamená


Pojem Akcelerace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Akcelerace

Hledat pojem Akcelerace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Akcelerace na Google.cz

Zkusit najít výraz Akcelerace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Akcelerace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Akcelerace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Akcelerace? resp. co přesně označuje termín Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Cheater? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.