Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Různé?

Co to je Valkýra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Valkýra?

Valkýra je postava severských mýtů. Po bitvách se valkýry pohybovaly mezi padlými válečníky a vybíraly ty, kteří si zasloužili pobyt ve Valhalle. Valkýra v překladu znamená právě vybírat ze zabitých.
Valkýra byla dívka válečnice, krásná, ale nebezpečná. Byla služebnicí boha Ódina, vyzbrojená oštěpem, štítem a přilbou jezdila na okřídleném koni. V mírových obdobích sloužily valkýry válečníkům ve Valhalle.


Co je to Valkýra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Různé?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Valkýra? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Valkýra se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: význam slova, význam, formulace, popis, slovo, lexikon, terminus technicus, Valkýra, synonymum, slovník, co znamená, pojem, definice, odborný výraz, co je to Valkýra?, Různé, co to je, vysvětlení


Pojem Valkýra je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Valkýra

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valkýra ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Valkýra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Valkýra na Google.cz

Hledat slovo Valkýra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Valkýra ve Wikislovníku

Hledat výraz Valkýra ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Valkýra? resp. co je to Valkýra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valkýra, odpověď na dotaz co je to Valkýra?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je Hastrman? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.