Co je to?
Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Co je to Achilova pata? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Achilova pata?

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.

Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Achilova pata s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Achilova pata se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: popis, lexikon, pojem, heslo, přesný výraz, wiki, terminus technicus, termín, vysvětlení, definice pojmu, Různé, slovo, slovník, co to je, formulace, Různé, názvosloví, synonymum


Pojem Achilova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Achilova pata doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Achilova pata ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Achilova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Achilova pata na Google.cz

Hledat pojem Achilova pata ve Wikipedii

Vyhledat termín Achilova pata ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Achilova pata ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Achilova pata? resp. co označuje slovo Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Pardál? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Achilova pata i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.