Co je to?
Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Co je to Achilova pata? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Achilova pata

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.


Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Achilova pata se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, popis, odborný výraz, názvosloví, definice, odborné názvosloví, Různé, význam pojmu, informace, pojem, slovník, význam, přesný význam, wiki, Různé, Achilova pata, heslo


Pojem Achilova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Achilova pata ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Achilova pata na Youtube

Najít heslo Achilova pata na Google.cz

Hledat termín Achilova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Achilova pata ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Achilova pata ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Achilova pata? resp. co znamená Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je Učitel národů? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.