Co je to?
Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Co je to Achilova pata? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Achilova pata?

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.


Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Achilova pata? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Achilova pata patří do sekce Různé

Klíčová slova: wiki, slovo, slovník, odborné názvosloví, formulace, heslo, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, terminologie, popis, význam pojmu, definice, co je to Achilova pata?, co to je, Achilova pata, přesný význam


Pojem Achilova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Achilova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Achilova pata na Youtube

Zkusit najít termín Achilova pata na Google.cz

Vyhledat výraz Achilova pata ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Achilova pata ve Wikimedia Commons

Najít termín Achilova pata ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Achilova pata? resp. jaký je přesný význam slova Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je Švenkr? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.