Co je to?
Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Právo?

Co to je Vízum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vízum

Vízum je název pro povolení, týkající se vstupu nebo opuštění země na určité období. Jedná se o území státu, který vízum vydal. Pro vydání víza je někdy nutné uvést i důvod pro pobyt. Podoba víz může být různá, nejčastěji se jedná o razítko nebo formulář umístěný do cestovního pasu. Vízum existuje i v podobě samostatné listiny.
Víza jsou krátkodobá nebo dlouhodobá, pro některé státy je potřeba vízum i pro transit.


Co je to Vízum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vízum. Co znamená odborný pojem Vízum z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Vízum sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vízum je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam slova, popis, co je to Vízum?, vysvětlení, informace, co znamená, definice, slovník, terminologie, odborný výraz, Právo, synonymum, slovo, přesný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, heslo


Pojem Vízum je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Vízum na Youtube

Najít slovo Vízum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vízum ve Wikipedii

Najít pojem Vízum na Google.cz

Zkusit najít heslo Vízum ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vízum ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vízum například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Vízum? resp. co přesně označuje termín Vízum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vízum, odpověď na dotaz co je to Vízum?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Sudička? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Vízum i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.