Co je to?
Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Literatura?

Co je to Utopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Utopie

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Utopie patří do sekce Literatura

Klíčová slova: názvosloví, formulace, přesný význam, termín, slovo, význam, co znamená, přesný výraz, Literatura, význam pojmu, informace, Literatura, vysvětlení, popis, co to je, co je to Utopie?, lexikon, slovník


Pojem Utopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Utopie

Vyhledat slovo Utopie na Google.cz

Hledat pojem Utopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Utopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Utopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Utopie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Utopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Utopie? resp. co vlastně znamená slovo Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Vodohospodář? Znáte a víte kdo je Jidáš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?