Co je to?
Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Literatura?

Co je to Utopie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Utopie

Slovo „utopie“ je běžně používáno v případě, kdy hovoříme o něčem nereálném, neuskutečnitelném. Kdo věří utopiím, je vnímán jako nenapravitelný snílek či přehnaně optimistický jedinec. V literatuře je význam tohoto slova užší. Objevil se v raném novověku v různých filozofických textech jako představa idelání lidské společnosti, která už z charakteru své definice nemůže existovat. Slovo utopie se dá přeložit jako "nikde" nebo "žádné místo". Jako první ho použil Angličan Thomas More.


Co je to Utopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Utopie. Co znamená pojem Utopie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Utopie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Utopie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, co je to Utopie?, význam, význam slova, přesný výraz, synonymum, wiki, význam pojmu, co znamená, Literatura, Utopie, přesný význam, informace, odborné názvosloví, terminologie, názvosloví, Literatura, definice


Pojem Utopie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Utopie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Utopie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Utopie ve Wikipedii

Najít pojem Utopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Utopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Utopie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Utopie? resp. jaký je přesný význam slova Utopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopie, odpověď na dotaz co je to Utopie?. Víte např. kdo to je Hater? Znáte a víte kdo je Jidáš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?