Co je to?
Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Lékařství?

Co je to Struma? Význam slova

Co znamená termín Struma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Struma čili lidovým názvem vole je název pro nemoc štítné žlázy. Projevem tohoto onemocnění je hypertrofie, tedy velké zvětšení štítné žlázy, které je nenádorového původu. Nemocný může mít potíže s dýcháním, obtížně polyká, postižení je i estetické – velké zduření v krční oblasti, zhubnutí, vypoulení očí.
Struma bývala dříve způsobena nedostatkem jódu, to již dnes díky obohacení potravinářské soli neplatí.


Co je to Struma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Struma? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Struma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, lexikon, názvosloví, informace, pojem, slovo, Struma, definice, přesný výraz, terminologie, přesný význam, wiki, Lékařství, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník


Pojem Struma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Struma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Struma na Youtube

Hledat heslo Struma ve Wikipedii

Vyhledat heslo Struma ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Struma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Struma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Struma například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Struma? resp. jaký je přesný význam slova Struma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Struma, odpověď na dotaz co je to Struma?. Víte např. kdo to je Stanislav Polčák? Znáte a víte kdo je Kojná? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.