Co je to?
Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Lékařství?

Co je to Struma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Struma?

Struma čili lidovým názvem vole je název pro nemoc štítné žlázy. Projevem tohoto onemocnění je hypertrofie, tedy velké zvětšení štítné žlázy, které je nenádorového původu. Nemocný může mít potíže s dýcháním, obtížně polyká, postižení je i estetické – velké zduření v krční oblasti, zhubnutí, vypoulení očí.
Struma bývala dříve způsobena nedostatkem jódu, to již dnes díky obohacení potravinářské soli neplatí.


Co je to Struma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Struma s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Struma se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, Lékařství, Struma, odborné názvosloví, popis, lexikon, synonymum, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, pojem, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, Lékařství, význam, informace


Pojem Struma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Struma lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Struma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Struma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Struma ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Struma na Youtube

Hledat výraz Struma ve Wikipedii

Hledat heslo Struma ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Struma například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Struma? resp. co znamená Struma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Struma, odpověď na dotaz co je to Struma?. Víte např. kdo to je Josef Kemr? Znáte a víte kdo je Kojná? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.