Co je to?
Výraz, termín, definice slova Magnetická renozance. Co znamená odborný pojem Magnetická renozance z kategorie Lékařství?

Co je to Magnetická renozance? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Magnetická renozance?

Magnetická rezonance (označována také zkratkou MR) je způsob vyšetření, který umožňuje zobrazovat vnitřní orgány ve 3D. Magnetická rezonance využívá elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci. Nemá žádná rizika spojená s radiačním zářením.


Co je to Magnetická renozance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Magnetická renozance. Co znamená odborný pojem Magnetická renozance z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Magnetická renozance s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Magnetická renozance se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, Lékařství, definice, formulace, názvosloví, přesný význam, popis, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, informace, Magnetická renozance, wiki, termín


Pojem Magnetická renozance je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Magnetická renozance?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Na rozdíl od CT vyšetření, které je s MR někdy alternativní, tedy nenese žádná rizika způsobená zářením (nulová radiační zátěž). Nevýhodou vyšetření MR je určitá hlučnost zařízení. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení. Vyšetření se provádí buď s nebo bez použití kontrastní látky (gadolinium vpichem do žíly).

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Magnetická renozance na Google.cz

Vyhledat pojem Magnetická renozance ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Magnetická renozance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Magnetická renozance ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Magnetická renozance ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Magnetická renozance na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Magnetická renozance například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Magnetická renozance? resp. co se přesně ukrývá za slovem Magnetická renozance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Magnetická renozance, odpověď na dotaz co je to Magnetická renozance?. Víte např. kdo to je Špión? Znáte a víte kdo je Pastevec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.