Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Urbi et orbi

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Urbi et orbi můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Urbi et orbi je v sekci Latina

Klíčová slova: Latina, vysvětlení, informace, definice pojmu, terminologie, definice, přesný výraz, slovo, heslo, pojem, Urbi et orbi, co znamená, názvosloví, termín, význam slova, co je to Urbi et orbi?, význam, odborné názvosloví


Pojem Urbi et orbi je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urbi et orbi ve Wikimedia Commons

Hledat termín Urbi et orbi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Urbi et orbi na Youtube

Zkusit najít slovo Urbi et orbi ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Urbi et orbi na Google.cz

Zkusit najít termín Urbi et orbi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Urbi et orbi? resp. co to je Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Pokrývač? Znáte a víte kdo je John Travolta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.