Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Urbi et orbi?

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Urbi et orbi patří do kategorie Latina

Klíčová slova: lexikon, co znamená, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, slovník, Latina, Latina, definice, co to je, co je to Urbi et orbi?, wiki, formulace, Urbi et orbi, názvosloví, význam slova, popis, heslo


Pojem Urbi et orbi je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Urbi et orbi v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urbi et orbi ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Urbi et orbi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Urbi et orbi na Google.cz

Vyhledat slovo Urbi et orbi ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Urbi et orbi ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Urbi et orbi ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Urbi et orbi? resp. co znamená slovo Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.