Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Urbi et orbi

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Urbi et orbi? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Urbi et orbi patří do sekce Latina

Klíčová slova: definice, co znamená, terminus technicus, popis, slovo, názvosloví, co je to Urbi et orbi?, heslo, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, co to je, přesný význam, wiki, pojem, informace, terminologie


Pojem Urbi et orbi je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat heslo Urbi et orbi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Urbi et orbi ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urbi et orbi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Urbi et orbi na Youtube

Hledat termín Urbi et orbi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Urbi et orbi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Urbi et orbi? resp. co přesně označuje termín Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je John Travolta? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.