Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Co znamená termín Urbi et orbi? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Urbi et orbi se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: význam slova, informace, odborné názvosloví, popis, Latina, terminologie, Latina, lexikon, slovo, přesný výraz, co je to Urbi et orbi?, wiki, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, co to je


Pojem Urbi et orbi je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Urbi et orbi ve Wikislovníku

Hledat slovo Urbi et orbi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Urbi et orbi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Urbi et orbi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urbi et orbi ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Urbi et orbi ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Urbi et orbi? resp. co přesně znamená slovo Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Družička? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Urbi et orbi hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.