Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelená káva. Co znamená odborný pojem Zelená káva z kategorie Jídlo?

Co je to Zelená káva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zelená káva?

Zelená káva se připravuje z nepražených kávových zrn. Při užívání v pokrmech nebo nápojích zmenšuje zelená káva pocit hladu. Omezuje se chuť na sladkosti a také k větší konzumaci potravin. Při pravidelné konzumaci zrychluje zelená káva metabolizmus a čistí organizmus od škodlivin.
Zelená káva obsahuje kofein, zvyšuje energii i vitalitu. Protože se nepraží, neobsahuje některé látky s negativním vlivem, které lze nalézt v pražené kávě.


Co je to Zelená káva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelená káva. Co znamená odborný pojem Zelená káva z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zelená káva? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zelená káva je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, význam slova, odborné názvosloví, informace, Zelená káva, co znamená, termín, pojem, lexikon, co to je, definice pojmu, wiki, co je to Zelená káva?, formulace, heslo, terminus technicus, slovo, Jídlo


Pojem Zelená káva je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelená káva? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelená káva jako lék na hubnutí byla poprvé představena v americkém pořadu Dr. Oz Show, kde byla prezentována její zázračnost díky kyselině chlorogenové, která zrychluje metabolismus. Toto tvrzení nicméně není potvrzeno žádnými výzkumy, obecně existují stovky látek, které urychlují tělesný metabolismus, ale to neznamená, že mají měřitelný vliv na hubnutí. Naopak podle Americké chemické společnosti zelená káva zvyšuje odolnost vůči inzulínu (první stádium cukrovky 2. typu), a přispívá k ztučnění jater a zvýšení krevního tlaku.

Jiné informační zdroje o pojmu Zelená káva

Hledat videa s názvem Zelená káva na Youtube

Vyhledat slovo Zelená káva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Zelená káva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Zelená káva ve Wikislovníku

Hledat pojem Zelená káva ve Wikizdrojích

Najít termín Zelená káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelená káva například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Zelená káva? resp. jaký je přesný význam slova Zelená káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená káva, odpověď na dotaz co je to Zelená káva?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Pipina? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zelená káva v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?