Co je to?
Odborný výraz, definice slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Co je to Espresso? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Espresso? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Espresso patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Espresso, wiki, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, přesný význam, Jídlo, co znamená, Jídlo, co to je, přesný výraz, heslo, definice, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, slovo


Pojem Espresso je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Espresso dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Hledejte pojem Espresso v následujících vyhledávačích

Najít heslo Espresso na Google.cz

Zkusit najít pojem Espresso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Espresso ve Wikizdrojích

Hledat termín Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Vyhledat heslo Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Espresso? resp. co je to Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Furiant? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.