Co je to?
Odborný výraz, definice slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Co je to Espresso? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Espresso se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co je to Espresso?, přesný výraz, co znamená, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, názvosloví, synonymum, Jídlo, popis, slovník, pojem, termín, vysvětlení, heslo, lexikon


Pojem Espresso je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Espresso dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Pro další informace o termínu Espresso zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Espresso ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Espresso ve Wikislovníku

Najít výraz Espresso ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Espresso ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Espresso? resp. co se skrývá pod slovem Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.