Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Interference. Co znamená pojem Interference z kategorie Fyzika?

Co je Interference? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Interference?

Interference je pojem používaný v mnoha oblastech. V obecném smyslu toto slovo označuje vliv nebo rušení, kterým působí jedna věc na druhou. V psychologii se interference často používá k popisu toho, jak se dva nebo více procesů nebo vjemy ovlivňují a ruší navzájem. Vjemová interference se často objevuje v situacích, kdy se současně zpracovávají různé vjemy. Například když se člověk nachází v takovém prostředí, kde je hluk, třeba hudba, a zároveň se snaží konverzovat s někým jiným. V takovém případě může hudba rušit poslech a snižovat schopnost porozumět řeči. Dalším druhem interference je retroaktivní interference, která popisuje situaci, kdy nové informace ruší schopnost člověka vybavovat si staré informace. K tomu může dojít například při učení se nové cizí řeči a při snaze vzpomenout si poté na jiná slova, která se člověk učil v minulosti. V takovém případě může nová informace ztížit přístup ke starším vzpomínkám.
Proaktivní interference je druhým typem interference a popisuje situaci, kdy staré informace ruší naši schopnost se naučit nové informace. Například, když se snažíme naučit nové heslo, ale stále si vzpomínáme na staré heslo, může nám to ztížit učení nového hesla. Interference se vyskytuje i v dalších oblastech, jako například v paměti, učení nebo pozornosti.


Co je to Interference? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Interference. Co znamená pojem Interference z kategorie Fyzika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Interference s dalšími osobami na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Interference se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: co to je, Interference, pojem, význam slova, fyzika, termín, lexikon, co je to Interference?, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, slovník, terminus technicus, informace, přesný význam, heslo, význam, wiki


Pojem Interference je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Interference v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Interference ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Interference ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Interference na Google obrázcích

Hledat pojem Interference ve Wikipedii

Najít termín Interference ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Interference ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interference například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Interference? resp. co je to Interference? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interference, odpověď na dotaz co je to Interference?. Víte např. kdo to je Jan Musil? Znáte a víte kdo je Herbert Grönemeyer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.