Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čistý obrat

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Čistý obrat? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čistý obrat je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, lexikon, terminologie, co znamená, heslo, co to je, názvosloví, význam slova, přesný význam, přesný výraz, termín, informace, wiki, význam pojmu, Čistý obrat, terminus technicus, vysvětlení, slovo


Pojem Čistý obrat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Čistý obrat doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čistý obrat na Google.cz

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Zkusit najít heslo Čistý obrat ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Čistý obrat ve Wikipedii

Hledat termín Čistý obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Čistý obrat? resp. co přesně znamená slovo Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Jaromír Soukup? Znáte a víte kdo je Stephen Hawking? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Čistý obrat hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.