Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Co znamená termín Čistý obrat? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Čistý obrat) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čistý obrat patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: co to je, přesný význam, přesný výraz, co znamená, formulace, Čistý obrat, význam pojmu, slovník, slovo, terminologie, heslo, synonymum, názvosloví, informace, lexikon, odborné názvosloví, wiki, pojem


Pojem Čistý obrat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Hledat výraz Čistý obrat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Čistý obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čistý obrat ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Čistý obrat ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čistý obrat? resp. jaká je definice termínu Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.