Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Co je to Čistý obrat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čistý obrat

Čistý obrat je ekonomický a účetní termín. V účetnictví se za čistý obrat považuje výše výnosů, která je snížena o prodejní slevu. V ekonomice se jedná o termín daný zákonem o DPH. Ten jako čistý obrat označuje výnos za uskutečněné zdanitelné plnění.
To platí pouze pro ty osoby, které vedou účetnictví. Tam, kde se vede pouze daňová evidence, jde o příjmy za uskutečněná plnění. Nezapočítávají se osvobozená plnění, která nemají nárok na odpočet.


Co je to Čistý obrat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čistý obrat. Co znamená pojem Čistý obrat z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Čistý obrat? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čistý obrat se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: informace, slovo, definice, vysvětlení, terminus technicus, wiki, co je to Čistý obrat?, Ekonomie, synonymum, význam slova, slovník, lexikon, co znamená, heslo, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, formulace


Pojem Čistý obrat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Čistý obrat

Vyhledat slovo Čistý obrat ve Wikipedii

Vyhledat výraz Čistý obrat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čistý obrat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Čistý obrat ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Čistý obrat na Google.cz

Hledat videa s názvem Čistý obrat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čistý obrat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čistý obrat? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čistý obrat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čistý obrat, odpověď na dotaz co je to Čistý obrat?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.