Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co to je ZPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu ZPS?

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).

Význam slova, termín, co je to ZPS? Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín ZPS? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo ZPS se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, synonymum, přesný výraz, co znamená, význam, termín, Zkratky, formulace, heslo, wiki, slovník, informace, slovo, ZPS, definice, ZPS

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je ZPS? resp. co přesně označuje termín ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.