Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Co to je ZPS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ZPS

ZPS je zkratka sousloví změněná pracovní schopnost. Je to termín týkající se osob s nějakým postižením, nejčastěji tělesným. Dle zákona je ZPS občan, který má pro dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav podstatně omezenou možnost pracovního uplatnění, popřípadě přípravy k pracovnímu uplatnění. Existují pracovní pozice určené speciálně pro handicapované jedince, ale je jich stále nedostatek navzdory snahám státu podporovat jejich vznik např. daňovým zvýhodněním takového zaměstnavatele.
Na základě zákona 435/ 2004 Sb platného od 1.10. 2004 došlo ke změně terminologie. Nyní se místo "občana se změněnou pracovní schopností" používá označení "fyzická osoba se zdravotním postižením" (OZP).

Význam slova, termín, co je to ZPS? Odborný termín, výraz, slovo ZPS. Co znamená pojem ZPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova ZPS? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem ZPS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: termín, pojem, synonymum, Zkratky, vysvětlení, slovo, Zkratky, formulace, definice, informace, co znamená, slovník, heslo, ZPS, ZPS, popis

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova ZPS? resp. co znamená ZPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZPS, odpověď na dotaz co je to ZPS?. Víte např. kdo to je Hoggy? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín ZPS hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.