Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Xoxo. Co znamená pojem Xoxo z kategorie Zkratky?

Co to je Xoxo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Xoxo

1. V tomto případě se nejedná o klasickou zkratku, ale o skupinu symbolů, tedy o křížky a kolečka. Křížek značí polibek, kroužek znamená obejmutí. Je to tedy grafické a univerzálně srozumitelné vyjádření fráze "objímám tě a líbám", se kterou se lze setkat v závěru dopisů (zejména dříve), v mailech, chatech nebo diskuzích na internetu v dnešní době. Zajímavé je, že to není žádný "moderní" vynález jako např. smajlíky, ale XOXO vychází z křesťanských symbolů užívaných v korespondenci ve středověku. Křížek označoval upřímnost, víru a čest a kroužek coby polibek znovu stvrzoval význam křížku.
2. V počítačové terminologii je XOXO zkratkou termínu "eXtensible Open XHTML Outlines".

Význam slova, termín, co je to Xoxo? Odborný termín, výraz, slovo Xoxo. Co znamená pojem Xoxo z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Xoxo s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Xoxo patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: Xoxo, termín, heslo, popis, definice, přesný výraz, informace, význam slova, co to je, vysvětlení, wiki, Zkratky, synonymum, slovník, přesný význam, pojem

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Xoxo? resp. co to je Xoxo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xoxo, odpověď na dotaz co je to Xoxo?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?