Co je to?
Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co to je Ppm? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.

Význam slova, termín, co je to Ppm? Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ppm patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: přesný výraz, popis, co znamená, Zkratky, slovník, co to je, význam pojmu, informace, formulace, definice, Ppm, přesný význam, vysvětlení, wiki, význam slova, synonymum

Wikipedie píše o slovu Ppm?

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ppm? resp. jaký je význam pojmu Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..