Co je to?
Definice odborného termínu, slova NIMBY. Co znamená pojem NIMBY z kategorie Zkratky?

Co je to NIMBY? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu NIMBY

Pochází je zkratka pocházející z anglického "Not In My BackYard". Česky řečeno Ne na mém dvorku. Je to vcelku pochopitelný, avšak pokrytecký postoj k nejrůznějším (především obecně prospěšným) stavbám. Kdo z vás by chtěl mít za svým barákem dálnici? Spalovnu komunálního odpadu? Důl na uhlí? Kouřící tepelnou elektrárnu? Jadernou elektrárnu? Jakoukoliv továrnu? Úložiště radioaktivních materiálů? Rušnou nemocnici? Letiště?
Motivací pro postoj NIMBY jsou hlavně ekonomické důvody - obavy z ekonomických škod. K ekonomickým důvodům patří předpoklad snížení ceny pozemků, resp. jejich neprodejnost. Mezi další důvody patří ohrožení zdraví zvýšeným hlukem, vypouštěním chemických látek, radioaktivity, riziko nehody (dopravní nehoda, protržení přehrady, "exploze atomové elektrárny", atd.), placení dodatečných nákladů (externích) - např. praskající zdi, zhoršení úrody či kvality pitné vody, atd.


Co je to NIMBY? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova NIMBY. Co znamená pojem NIMBY z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova NIMBY můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo NIMBY je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: slovník, význam slova, Zkratky, informace, lexikon, Zkratky, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, formulace, definice, synonymum, význam, význam pojmu, co znamená, NIMBY, popis, co je to NIMBY?


Pojem NIMBY je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu NIMBY?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spojení písmen NIMBY je akronym, tvořený počátečními písmeny anglických slov Not In My Back Yard, tj. česky „ne na mém dvorku“. Charakterizuje postoje lidí, kteří odmítají, aby nějaká obecně spíše prospěšná nebo dokonce nezbytná stavba byla nablízku jejich domova. Předmětem takových protestů bývá typicky dálnice, letiště, skládka, ale také věznice nebo útulek pro uprchlíky. Pojem se poprvé vyskytl v USA, počátkem 80. let 20. století.

Pro více informací o heslu NIMBY zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem NIMBY na Youtube

Hledat heslo NIMBY ve Wikislovníku

Vyhledat slovo NIMBY ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NIMBY ve Wikimedia Commons

Najít slovo NIMBY ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NIMBY ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo NIMBY například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova NIMBY? resp. co znamená výraz NIMBY? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NIMBY, odpověď na dotaz co je to NIMBY?. Víte např. kdo to je Soudkyně Barbara? Znáte a víte kdo je Celiatik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.