Co je to?
Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Co je to K+M+B? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu K+M+B

Každoročně se 6. ledna objevují na dveřích domů nápisy K+M+B. Jedná se o iniciály jmen Tří králů. Jejich celá jména zní Kašpar, Melichar a Baltazar. Tyto iniciály se objevují pouze v katolických zemích, přičemž se můžete setkat i s formou C+M+B, kdy C symbolizuje latinský ekvivalent jména Kašpar. Za iniciálami se pak píše aktuální rok. Tato formule by měla fungovat jako požehnání.
Mezi iniciálami se nenachází symbol plus, jak se často mylně uvádí, ale jedná se o tři křížky symbolizující Nejsvětější trojici (Otce, Syna a Ducha Svatého).

Význam slova, termín, co je to K+M+B? Definice odborného termínu, slova K+M+B. Co znamená pojem K+M+B z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to K+M+B? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo K+M+B patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, definice, slovo, popis, wiki, co to je, pojem, význam pojmu, popis, co znamená, význam slova, formulace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova K+M+B? resp. co to je K+M+B? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu K+M+B, odpověď na dotaz co je to K+M+B?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Violetta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu K+M+B v jiné sekci než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?