Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Co je to GPS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu GPS?

GPS neboli Global Positioning System je zkratka pro globální družicový polohový systém. Jeho provozovatelem je ministerstvo obrany USA. Pomocí GPS je možné lokalizovat jakýkoliv bod na zemském povrchu s přesností na 10 metrů. Původně výhradně vojenský systém byl postupně zpřístupněn i běžným uživatelům (s výjimkou určitých funkcí). GPS je masově využíván v mnoha oborech lidské činnosti, například v navigacích, při hrách, jako je geocaching a podobně.

Význam slova, termín, co je to GPS? Výraz, termín, definice slova GPS. Co znamená odborný pojem GPS z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova GPS můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem GPS je v sekci Zkratky

Klíčová slova: slovník, význam slova, wiki, slovo, synonymum, co znamená, GPS, heslo, Zkratky, přesný význam, informace, vysvětlení, význam pojmu, popis, termín, formulace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova GPS? resp. co to je GPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPS, odpověď na dotaz co je to GPS?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Sandman? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.