Co je to?
Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.

Význam slova, termín, co je to GMO? Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to GMO? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem GMO je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: popis, slovo, vysvětlení, GMO, Zkratky, význam pojmu, GMO, pojem, co znamená, význam slova, co to je, formulace, přesný význam, synonymum, slovník, význam

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova GMO? resp. co přesně znamená slovo GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín GMO hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.