Co je to?
Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.

Význam slova, termín, co je to GMO? Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova GMO můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz GMO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam, popis, slovník, význam pojmu, termín, co znamená, definice, přesný význam, co to je, synonymum, význam slova, informace, pojem, heslo, přesný výraz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo GMO? resp. jaká je definice termínu GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Obráběč? Znáte a víte kdo je Archeolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.