Co je to?
Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Co je to GMO? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla GMO?

GMO je zkratka pro geneticky modifikovaný organizmus, tedy takový organizmus, kterému byla úmyslně změněna genetická výbava. Genetickým materiálem, který je předmětem změny může být DNA nebo RNA. Změna je prováděna tak, že by v přírodě přirozeným způsobem nemohla proběhnout.
Většinou dochází k překonání reprodukční hranice, do organizmu je uměle vpraven gen získaný z jiného druhu organizmu. Vzniknou tak organizmy s naprosto novými vlastnostmi. GMO má své klady i zápory, používání bývá často předmětem diskuzí, protože není považován za zcela bezpečný.

Význam slova, termín, co je to GMO? Definice odborného termínu, slova GMO. Co znamená pojem GMO z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text GMO s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz GMO se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, pojem, termín, přesný výraz, Zkratky, popis, slovník, heslo, význam, vysvětlení, přesný význam, definice, GMO, co to je, wiki

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo GMO? resp. jaký je přesný význam slova GMO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GMO, odpověď na dotaz co je to GMO?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.