Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Co to je EAN? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu EAN?

EAN je zkratka pro European Article Number, nověji International Article Number, tedy Mezinárodní číslo obchodní položky. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci různých výrobků a položek, se kterými se obchoduje.
EAN se na výrobky umísťuje v čárovém kódu. Přes čárový kód je možno spojit se s databází a odtud převzít název a cenu. Toho využívají především automatické pokladny, které pak snadno vytisknou účet nebo potvrzení. EAN mívá obvykle 8,12, 13 či 14 znaků.

Význam slova, termín, co je to EAN? Odborný termín, výraz, slovo EAN. Co znamená pojem EAN z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem EAN patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: přesný význam, definice, informace, pojem, význam slova, slovo, EAN, wiki, termín, heslo, význam, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, popis

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu EAN?

European Article Number (EAN), od roku 2009 International Article Number nebo Global Trade Item Number (GTIN), česky Mezinárodní číslo obchodní položky, je jednotná mezinárodní číselná identifikace zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek, která se na výrobky často tiskne v podobě čárového kódu. Díky tomu se pak například pokladní v obchodě sejmutím čárového kódu spojí s databází a převezme odtud cenu a popis produktu, který automatická pokladna vytiskne zákazníkovi na účet nebo paragon.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to EAN? resp. co znamená EAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EAN, odpověď na dotaz co je to EAN?. Víte např. kdo to je Krakonoš? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.