Co je to?
Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Co to je BRICS? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova BRICS

BRICS je zkratka pojmenování hospodářského společenství pěti zemí – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika. Autorem tohoto pojmenování se stal v roce 2001 pracovník banky Goldman Sachs Jim O´Neill. V té době do skupiny BRICS ještě nepatřila Jižní Afrika, která se stala členem v roce 2010.
Země BRICS mají velice rychlý ekonomický růst a měly by se během několika desítek let stát ekonomickými vůdci světa. Za nejsilnější země BRICS jsou považovány Čína a Rusko.

Význam slova, termín, co je to BRICS? Definice výrazu BRICS. Co znamená odborný pojem BRICS z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (BRICS) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín BRICS patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: wiki, informace, co to je, význam, formulace, termín, synonymum, význam pojmu, heslo, význam slova, BRICS, popis, definice, popis, slovník

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená BRICS? resp. jaká je definice slova BRICS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BRICS, odpověď na dotaz co je to BRICS?. Víte např. kdo to je Aktivista? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu BRICS i v jiných kategoriích (než Zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.