Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co je to Zemská osa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zemská osa

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.

Význam slova, termín, co je to Zemská osa? Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Zemská osa) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zemská osa patří do kategorie Věda

Klíčová slova: vysvětlení, Zemská osa, wiki, Věda, Věda, význam pojmu, formulace, synonymum, slovník, Zemská osa, slovo, přesný výraz, popis, co znamená, význam, význam slova

Co znamená pojem Zemská osa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zemská osa? resp. co vlastně znamená slovo Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Perfekcionalista? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Zemská osa hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.