Co je to?
Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Co je to Úplněk? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Úplněk?

Úplněk je název měsíční fáze, při které Slunce osvětluje polokouli přivrácenou k zemi. Úplněk nastává v době, kdy je nový měsíc starý necelých 15 dní. Ze Země je úplněk vidět jako plně osvícené bílé, žluté nebo oranžové kolo.
V době úplňku lze také pozorovat zatmění Měsíce, nelze však sledovat hvězdy a jiné objekty, protože světlo, které Měsíc odráží, je příliš silné. Obloha a krajina je také výrazně ozářena, proto je úplňku přisuzována magická moc.

Význam slova, termín, co je to Úplněk? Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úplněk? s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Úplněk je v sekci Věda

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, Věda, popis, synonymum, wiki, Úplněk, informace, co znamená, přesný význam, přesný výraz, význam, slovo, termín, pojem, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Úplněk? resp. jaká je definice slova Úplněk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplněk, odpověď na dotaz co je to Úplněk?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?