Co je to?
Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Co je to Úplněk? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úplněk

Úplněk je název měsíční fáze, při které Slunce osvětluje polokouli přivrácenou k zemi. Úplněk nastává v době, kdy je nový měsíc starý necelých 15 dní. Ze Země je úplněk vidět jako plně osvícené bílé, žluté nebo oranžové kolo.
V době úplňku lze také pozorovat zatmění Měsíce, nelze však sledovat hvězdy a jiné objekty, protože světlo, které Měsíc odráží, je příliš silné. Obloha a krajina je také výrazně ozářena, proto je úplňku přisuzována magická moc.

Význam slova, termín, co je to Úplněk? Definice výrazu, termínu Úplněk. Co znamená odborný pojem Úplněk z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Úplněk doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Úplněk se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: popis, přesný význam, Věda, termín, pojem, heslo, Úplněk, slovo, co znamená, co to je, přesný výraz, synonymum, definice, význam, Věda, vysvětlení

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Úplněk? resp. jaký je význam pojmu Úplněk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplněk, odpověď na dotaz co je to Úplněk?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Úplněk hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?