Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Co to je Tundra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tundra

Tundra je pojmenování území nacházejícího se na severní polokouli Země, v polárním pásmu. Tundra je bezlesá, je zde pouze málo vegetace, půda je tu trvale zmrzlá a v tundře se nachází větší množství močálů.
Tundru najdete v severských oblastech Evropy, Ameriky, Asie, dále v Grónsku nebo v Antarktidě. Tundru po většinu času pokrývá sníh a jsou zde nízké teploty. Vegetaci tvoří především lišejníky a mechy, odolné byliny a keře. Živočichové, kteří v tundře žijí, se musí přizpůsobit tvrdým podmínkám.

Význam slova, termín, co je to Tundra? Odborný termín, výraz, slovo Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tundra? s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tundra je v sekci Věda

Klíčová slova: pojem, synonymum, co znamená, popis, vysvětlení, význam pojmu, definice, význam slova, slovník, význam, informace, termín, Věda, přesný význam, co to je, Tundra

Co znamená pojem Tundra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tundra je biom subpolární a polární oblasti, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami, tzv. permafrostem. Tundra se rozkládá v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází přes ruské slovo тундра (tundra) ze slova "tūndâr" kildinské sámštiny, kde znamená "Vysočiny", "bezlesá horská krajina/plocha".

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tundra? resp. co se skrývá pod slovem Tundra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tundra, odpověď na dotaz co je to Tundra?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Miroslav Žbirka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.