Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Co to je Tundra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tundra

Tundra je pojmenování území nacházejícího se na severní polokouli Země, v polárním pásmu. Tundra je bezlesá, je zde pouze málo vegetace, půda je tu trvale zmrzlá a v tundře se nachází větší množství močálů.
Tundru najdete v severských oblastech Evropy, Ameriky, Asie, dále v Grónsku nebo v Antarktidě. Tundru po většinu času pokrývá sníh a jsou zde nízké teploty. Vegetaci tvoří především lišejníky a mechy, odolné byliny a keře. Živočichové, kteří v tundře žijí, se musí přizpůsobit tvrdým podmínkám.

Význam slova, termín, co je to Tundra? Odborný termín, výraz, slovo Tundra. Co znamená pojem Tundra z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tundra doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tundra se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: Tundra, slovo, synonymum, přesný význam, informace, formulace, význam, popis, definice, Věda, co znamená, Věda, Tundra, slovník, wiki, význam pojmu

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tundra?

Tundra je biom subpolární a polární oblasti, který lze nalézt mezi tajgou a trvale zaledněnými polárními končinami, tzv. permafrostem. Tundra se rozkládá v nejsevernějších oblastech Evropy, Asie a Ameriky, Grónsku a dalších přilehlých ostrovech (arktická tundra), na jižní polokouli – v nejsevernějších oblastech Antarktidy a přilehlých ostrovech (antarktická tundra). Jako tundru též chápeme podobně vypadající území vysoko v horách (alpinská tundra). Slovo tundra pochází přes ruské slovo тундра (tundra) ze slova "tūndâr" kildinské sámštiny, kde znamená "Vysočiny", "bezlesá horská krajina/plocha".

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tundra? resp. co to je Tundra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tundra, odpověď na dotaz co je to Tundra?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Miroslav Žbirka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Tundra hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.