Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Co je to Smog? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Smog

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Smog s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Smog je v kategorii Věda

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, význam, Věda, význam pojmu, co to je, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, Věda, lexikon, popis, slovník, přesný význam, co znamená, synonymum, pojem, co je to Smog?


Pojem Smog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Smog můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Další informační zdroje o slovu Smog

Hledat pojem Smog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Smog na Google.cz

Najít pojem Smog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Smog na Youtube

Hledat výraz Smog ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smog ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Smog? resp. jaký je přesný význam slova Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.