Co je to?
Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co je to Síla? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Síla

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Síla? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Síla je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, termín, synonymum, lexikon, terminologie, terminus technicus, Věda, slovo, heslo, definice, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, pojem, slovník, přesný výraz, formulace


Pojem Síla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Síla? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Více informací o slovu Síla doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Síla ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síla ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Síla na Google.cz

Hledat heslo Síla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Síla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Síla? resp. co znamená výraz Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je Kamil Střihavka? Znáte a víte kdo je Karl Marx? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.