Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rovník. Co znamená pojem Rovník z kategorie Věda?

Co to je Rovník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rovník

Rovník je označení pro nejdelší rovnoběžku. Rovnoběžkou se nazývá pomyslná čára, která by měla být spojnicí mezi body s nulovou zeměpisnou šířkou. Rovník prochází středem Země a zaujímá polohu kolmo vůči zemské ose. Je tedy průsečnicí roviny se zemským povrchem.
Rovník jako čára vede na povrchu planety a nachází se přesně mezi póly. Planeta se tak dělí na dvě polokoule, u Země jde o polokouli jižní a severní. Rovník Země je dlouhý přes 40 000 km.

Význam slova, termín, co je to Rovník? Odborný termín, výraz, slovo Rovník. Co znamená pojem Rovník z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rovník s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Rovník se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: slovník, co znamená, význam, Rovník, definice, synonymum, termín, význam slova, pojem, význam pojmu, co to je, přesný výraz, Rovník, formulace, vysvětlení, slovo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rovník? resp. co znamená výraz Rovník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovník, odpověď na dotaz co je to Rovník?. Víte např. kdo to je Usáma bin Ládin? Znáte a víte kdo je Archanděl Gabriel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?