Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Co to je Prognóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prognóza

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.

Význam slova, termín, co je to Prognóza? Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Prognóza sdílejte s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Prognóza je v kategorii Věda

Klíčová slova: termín, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, popis, synonymum, vysvětlení, co znamená, slovník, Prognóza, definice, heslo, Prognóza, přesný význam, Věda, formulace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prognóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.