Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Co je to Plazma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plazma

Plazma je čtvrté skupenství hmoty. Jedná se o ionizový plyn složený z iontů (tj. z elektronů, který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu nebo roztržením molekul, tzv. ionizací). S plazmatem se můžeme setkat např. v elektrickém oblouku, uvnitř zářivek, ve formě blesku či polární záře. Plazma se vyznačuje vysokou elektrickou vodivostí.

Význam slova, termín, co je to Plazma? Definice odborného termínu, slova Plazma. Co znamená pojem Plazma z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Plazma můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Plazma je v kategorii Věda

Klíčová slova: informace, Plazma, definice, Plazma, heslo, co znamená, pojem, Věda, popis, slovo, synonymum, formulace, Věda, wiki, význam slova, význam pojmu

Co označuje termín Plazma? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Plazma je ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů (a případně neutrálních atomů a molekul), který vzniká odtržením elektronů z elektronového obalu atomů plynu, či roztržením molekul (ionizací). Aby byl ionizovaný plyn považován za plazma, musí vykazovat kolektivní chování a kvazineutralitu. Plazma je čtvrté skupenství hmoty a také nejrozšířenější forma látky – tvoří až 99 % pozorované atomární hmoty vesmíru.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Plazma? resp. co znamená výraz Plazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plazma, odpověď na dotaz co je to Plazma?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Succubus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.