Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Co je to Ordovik? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ordovik

Ordovik je název geologického útvaru starších prvohor. Název obdržel podle severowaleského kmene Ordoviků. Toto pojmenování bylo útvaru přiděleno geologickým kongresem v roce 1960.
Jedná se o uloženinu, v Čechách zařazené do Barrandovy etapy s označením D, světově tzv. druhá fauna. V období ordoviku se vyvíjeli především bezobratlí, na vrcholu byli trilobiti.

Význam slova, termín, co je to Ordovik? Definice odborného termínu, slova Ordovik. Co znamená pojem Ordovik z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ordovik? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ordovik je v sekci Věda

Klíčová slova: slovo, formulace, co znamená, heslo, Ordovik, přesný význam, Věda, termín, přesný výraz, wiki, pojem, vysvětlení, význam slova, synonymum, informace, co to je

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ordovik? resp. co je to Ordovik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ordovik, odpověď na dotaz co je to Ordovik?. Víte např. kdo to je Heterosexuál? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.