Co je to?
Definice výrazu Mikrobiologie. Co znamená odborný pojem Mikrobiologie z kategorie Věda?

Co to je Mikrobiologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mikrobiologie

Mikrobiologie je pojem pocházející z řeckých slov studium života a malé. Jedná se tedy o druh vědy, který studuje mikroorganizmy, viditelné pouze pod mikroskopem. Nejčastěji zkoumanými objekty mikrobiologie jsou viry a bakterie, především ty, které způsobují infekční choroby živých organizmů a rostlin.
Zkoumány jsou i další funkce bakterií a virů. Mikrobiologií se zabývají výzkumné genetické týmy, výsledky výzkumu se využívají nejen v lékařství a souvisejících vědních disciplínách, ale i v průmyslu.


Co je to Mikrobiologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Mikrobiologie. Co znamená odborný pojem Mikrobiologie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mikrobiologie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: co to je, definice, formulace, Mikrobiologie, slovník, význam, synonymum, odborný výraz, popis, terminologie, přesný výraz, Věda, slovo, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, heslo


Pojem Mikrobiologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Mikrobiologie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Mikrobiologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Mikrobiologie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Mikrobiologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mikrobiologie na Google.cz

Zkusit najít pojem Mikrobiologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrobiologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mikrobiologie? resp. co přesně znamená slovo Mikrobiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrobiologie, odpověď na dotaz co je to Mikrobiologie?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Typograf? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.