Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co to je Litosféra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Litosféra?

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.

Význam slova, termín, co je to Litosféra? Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Litosféra doporučujeme sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Litosféra se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, Litosféra, synonymum, Litosféra, co znamená, význam slova, Věda, popis, přesný význam, význam, heslo, význam pojmu, formulace, definice, wiki

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Litosféra? resp. co přesně označuje termín Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Pastevec? Znáte a víte kdo je Švica? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Litosféra hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?