Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Co to je Litosféra? Význam slova

Co znamená termín Litosféra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Litosféra představuje pevnou, obalovou vrstvu planety Země. Je tvořena zemskou kůrou a svrchní částí zemského pláště.
Tloušťka litosféry se pohybuje průměrně v rozmezí 70 až 100 kilometrů. Litosféra je členěna na tzv. litosferické desky, což jsou bloky, které plavou na plastické vrstvě zemského pláště.
Litosferické desky jsou dvojího druhu: oceánské a pevninské, svým neustálým pomalým pohybem postupně a nepřetržitě přeměňují podobu planety Země.

Význam slova, termín, co je to Litosféra? Odborný termín, výraz, slovo Litosféra. Co znamená pojem Litosféra z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Litosféra? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Litosféra je v kategorii Věda

Klíčová slova: synonymum, informace, vysvětlení, Litosféra, formulace, Věda, přesný význam, popis, wiki, popis, definice, heslo, pojem, význam slova, slovník

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Litosféra? resp. jaká je definice termínu Litosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Litosféra, odpověď na dotaz co je to Litosféra?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Sladovník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Litosféra i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?