Co je to?
Definice výrazu Kybernetika. Co znamená odborný pojem Kybernetika z kategorie Věda?

Co to je Kybernetika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kybernetika

Kybernetika je vědním oborem, který se zabývá řízením a ovládáním komplexních systémů a zkoumá řízení, sdělování a kontrolu soustav, které se samy regulují. Jedná se o mechanizmy řízení a přenos informací ve strojích i v živých organizmech. Člení se do více odvětví a má rozsáhlé praktické využití například v letectví, kosmonautice, lékařství, výpočetní technice a automatizaci. Roboti zde nahrazují některé úkony, které dříve musel provádět člověk.
Kybernetika je slovo, které pochází z řeckého starověku a blíží se významu kormidelník nebo lodivod. Poprvé toto slovo použil Platón při vědeckém zkoumání řízení lodi. Pojem kybernetika používal také matematik a fyzik A.M. Ampere.

Význam slova, termín, co je to Kybernetika? Definice výrazu Kybernetika. Co znamená odborný pojem Kybernetika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kybernetika s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kybernetika patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Věda, Kybernetika, přesný význam, definice, přesný výraz, termín, význam, synonymum, slovo, wiki, co to je, Věda, slovník, význam pojmu, informace, popis

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kybernetika? resp. co přesně označuje termín Kybernetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetika, odpověď na dotaz co je to Kybernetika?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.