Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Co je to Kometa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kometa?

Kometa je název menšího astronomického objektu. Dříve byla kometa nazývána vlasaticí. Kometa se podobá planetce. Skládá se hlavně z prachu a ledu a obíhá kolem Slunce. Kometa je tvořena nejen zmrzlou vodou, ale také oxidem uhličitým, metanem a směsí nerostných látek. Výrazným znakem komet jsou dobře viditelné ohony.
Komety se pohybují ve vnější části sluneční soustavy, odkud občas přilétnou do části vnitřní. Některé komety se pravidelně vracejí, příkladem může být Halleyova kometa.

Význam slova, termín, co je to Kometa? Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kometa? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kometa se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, Kometa, Věda, heslo, pojem, slovník, význam slova, definice, význam pojmu, přesný výraz, wiki, formulace, co znamená, synonymum, Věda, slovo

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kometa? resp. co to je Kometa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kometa, odpověď na dotaz co je to Kometa?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Agronom? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.