Co je to?
Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co to je Inverze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Inverze?

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.

Význam slova, termín, co je to Inverze? Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Inverze můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Inverze je v sekci Věda

Klíčová slova: popis, popis, co to je, význam slova, co znamená, heslo, Věda, pojem, přesný výraz, informace, wiki, definice, formulace

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Inverze? resp. jaká je definice termínu Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Ras? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?