Co je to?
Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Co to je Inverze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Inverze?

Inverze obecně znamená, že je něco naopak, obráceně. Inverzní může být např. pořádek slov ve větě, což se děje v případě, kdy chceme něco zdůraznit a za tím účelem poněkud nabouráme obvyklý sled slov.
Nejčastěji se o inverzi mluví v souvislosti s počasím. Inverzní charakter počasí znamená, že se změní obvyklý směr proudění vzduchu a místo aby bylo v údolích tepleji, je tam chladnější vzduch než ve vyšších nadmořských výškách. Inverze se často vyskytuje v zimě. V nížinách se pod vrstvou oblačnosti drží chladný a vlhký vzduch, zatímco ve vyšších polohách, na horách, může být tepleji a slunečno. Inverze je nepříjemná především proto, že se v takovém případě v nížině drží škodliviny z dopravy a komínů, protože nehybná vrstva oblačnosti jim nedovolí, aby se rozptýlily.

Význam slova, termín, co je to Inverze? Definice výrazu Inverze. Co znamená odborný pojem Inverze z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Inverze s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Inverze se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: popis, formulace, Věda, význam slova, co to je, wiki, synonymum, informace, termín, popis, význam, přesný význam, slovník, slovo, Věda

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Inverze? resp. jaký je přesný význam slova Inverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inverze, odpověď na dotaz co je to Inverze?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Ras? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Inverze i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?